Zdrowe żywienie

19 listopada 2019 godz. 20:56:00

Zdrowe żywienie

Zdrowe żywienie, to jeden z elementów  realizowanych w naszej szkole z zakresu profilaktyki prozdrowotnej. Na przełomie października i listopada, w związku z Światowym Dniem Waki z Otyłością, nasi uczniowie poszerzyli wiedzę na temat właściwego odżywiania i aktywności fizycznej, ich wpływu na rozwijający się młody organizm oraz skutków wynikających z nieprawidłowej diety.
W klasach I-III przeprowadzono pogadanki podczas których uczniowie zostali zapoznani z piramidą zdrowego odżywiania oraz wykonali ciekawe plakaty uwzględniające zdrowe i niezdrowe produkty żywnościowe. Uczniowie klas I, realizujący innowację pedagogiczną „MOJE ZDROWIE-MOJA SIŁA, WIELKA MOC”, wykonali smaczne i zdrowe sałatki – „Sałatka pełna witamin”.  W kasach IV-VIII, w ramach godzin z wychowawcą, odbyły się pogadanki wzbogacone prezentacjami multimedialnymi.  Uczniowie kas VII gościli dietetyka, p. Agnieszkę Wyczesany, która w ramach prowadzonej prelekcji „Dieta na co dzień” szczególną uwagę zwróciła na spożywania śniadania. Dla uczniów kas IV przygotowano pomiar składu i masy cała.Na szkolnych korytarzach pojawiły się gazetki informujące społeczność szkolną o tym, jak ważne jest przestrzeganie zasad prawidłowego żywienia oraz aktywność fizyczna naszym życiu.

Zespół Promocji Zdrowia