Zajęcia ze zdrowego żywienia w 2B

19 listopada 2019 godz. 21:26:20

Zajęcia ze zdrowego żywienia w 2B

Dnia 13 listopada uczniowie klasy 2B uczestniczyli w zajęciach zdrowego żywienia, które poprowadziła pani Agnieszka Wyczesany – dietetyk i doradca żywieniowy.
W trakcie zajęć pani dietetyk zaprezentowała dzieciom kolorową piramidę żywienia, której podstawę stanowiły zajęcia sportowe. Dzieci dowiedziały się, jakie produkty są dla nich niezbędne, a których należy unikać, by zdrowo się rozwijać.
W trakcie prezentacji ważnym elementem było uświadomienie, że młody wiek uczniów jest idealnym czasem na kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, które będą procentować przez całe późniejsze ich życie. Dzieci poznały 6 zasad zdrowego odżywiania się. Parę dni później (18.11.2019) uczniowie przygotowali pyszne sałatki i szaszłyki owocowe.