Na pomoc jeżom

10 października 2019 godz. 17:58:42

Na pomoc jeżom

Z okazji dnia jeża, który obchodzony jest 10 października, na świetlicy zorganizowano zbiórkę karmy, witamin, środków opatrunkowych i higienicznych. Uczniowie i ich rodzice okazali się mieć „wielkie serca” i zbiórka była bardzo owocna. Wszystkie  rzeczy zostały przekazane pani Karolinie Liput-Stasiak opiekującej się jeżami i prowadzącej stowarzyszenie „Jeżowe sprawy”. Większość jeży hibernuje w zimie, jednak niektóre są zbyt małe, słabe lub chore i to właśni dla nich jest ta pomoc. Zbiórka była również okazją do przekazania dzieciom wiedzy na temat tych sympatycznych i bardzo pożytecznych zwierząt będących pod ochroną. Zdobytą wiedza dzieci mogły pochwalić się rozwiązując test wiedzy o jeżach i zdobyć nagrody. Dzieci, które wsparły jeże w tak trudnym okresie otrzymały medale „Przyjaciela jeży” oraz słodki upominek. Podsumowaniem całego przedsięwzięcia było spotkanie z panią Karoliną, która opowiedziała o swojej codziennej pracy z jeżami, opiece nad nimi, przekazała dzieciom wiele ciekawostek. Najbardziej ucieszył dzieci gość, którego przyniosła pani Karolina – mały jeż.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję.

Dominika Lichocka