Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe

12 grudnia 2019 godz. 21:14:31

Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe

12 grudnia w bibliotece szkolnej w atmosferze zbliżających się najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia odbył się konkurs pt. ,,Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe”. Udział  w nim wzięły trzyosobowe drużyny z klas IV. Uczniowie rozwiązując świąteczne zagadki, diagramy, wykreślanki oraz odpowiadając na pytania, wprowadzili nas w niepowtarzalny nastrój świąt. Zapachniało choinką, siankiem i nabraliśmy apetytu na wigilijne potrawy oraz śpiewanie kolęd. Mamy nadzieję, że dzięki temu konkursowi młodzi ludzie będą znali i kultywowali świąteczne tradycje, które kiedyś przekażą następnym pokoleniom. Gratulujemy kl. IVa (M. Bronisz, J. Wrzesińska, W. Urban) i kl. IVb (Z. Ziółkowska, W. Rokita, G. Piestrak), którzy zostali zwycięzcami i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Dorota Adryańczyk, Joanna Gawrońska