Świąteczny Turniej Matematyczny

20 grudnia 2019 godz. 18:44:42

Świąteczny Turniej Matematyczny

Dnia  17 grudnia w naszej szkole zrobiło się świątecznie. Przekonali się o tym uczniowie klas czwartych, którzy wzięli udział w „Świątecznym Turnieju Matematycznym”. Dwuosobowe  drużyny zmierzyły się ze sobą w pięciu konkurencjach wymagających od uczestników oprócz wiedzy matematycznej, także pomysłowości oraz szybkości podejmowania wspólnej decyzji. Drużyny miały do rozwiązania zadania tj. świąteczne rachunki, tangram, krzyżówkę matematyczną, domino „Gwiazda” oraz matematyczną choinkę.  Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: wicedyrektor Katarzyna Łusiewicz oraz wicedyrektor Justyna Tomczyk.

Po podsumowaniu wszystkich konkurencji, poznaliśmy zwycięzców.

I miejsce: Justyna Wrzesińska, Aleksandra Czapnik

II miejsce: Jan Kasprowicz, Hubert Będziński

III miejsce: Gabriela Majda, Zuzanna Paszkiewicz

Wyróżnienie: Zuzanna Ziółkowska

Wszystkim młodym matematykom dziękujemy za udział, za mile spędzony przedświąteczny czas oraz życzymy dalszych sukcesów.

Marta Sołtan, Magdalena Kasprzykowska