Wieczór z Pitagorasem i Einsteinem

16 stycznia 2020 godz. 20:41:40

Wieczór z Pitagorasem i Einsteinem
14 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbył się „Wieczór z Pitagorasem i Einsteinem” skierowany do uczniów klas 7 i 8. Celem spotkania było pokazanie, że matematyka i fizyka to nie tylko żmudne wyliczenia, niezrozumiałe wzory, ale również źródło ciekawej zabawy.

Uczniowie czerpali ogromną przyjemność i radość z samodzielnie przygotowanych doświadczeń, tj. rakieta z butelki – odrzut, bezwładne jajko, skaczące rodzynki, fontanna, łódka z plasteliny, kolorowy deszcz.

Największą atrakcją wieczoru okazała się gra „ Koło fortuny”. Wszyscy doskonale znali zasady jednego z najlepszych teleturniejów w historii telewizji i z wielkim zaangażowaniem przystąpili do zabawy. Uczniowie kręcili kołem, a następnie odgadywali hasła z zakresu matematyki i fizyki, typując spółgłoski. Zwycięzcą gry „ Koło fortuny” została Weronika Bartkowiak. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników Wieczoru.

Marta Sołtan, Magdalena Kasprzykowska