Zasady zdrowego odżywiania nastolatków

25 lutego 2020 godz. 22:30:00

Zasady zdrowego odżywiania nastolatków

Zasady zdrowego odżywiania nastolatków były tematem przewodnim zajęć wychowawczych w klasie 7a. Lekcja rozpoczęła się warsztatem kulinarnym. Uczniowie przygotowali w grupach przepyszne sałatki z wielu odżywczych i wartościowych owoców, które są alternatywą dla niezdrowych przekąsek. Wspólny poczęstunek okazał się wstępem do rozmowy na temat żywienia nastolatków. Gościem spotkania był Pan Damian Miranowicz, od lat związany z gastronomią - pasjonat zdrowego odżywiania, obecnie zajmujący się ekologiczną uprawą warzyw. Przeprowadził on prelekcję dotyczącą zdrowego stylu życia. Wyjaśnił uczniom, jak ważne w zachowaniu dobrego zdrowia są: zbilansowane i regularne posiłki, woda, owoce i warzywa, zdrowe przekąski, unikanie cukru, odpowiednia ilość dni, aktywność fizyczna a także konsekwencja w tych działaniach. Zdrowy i mądry styl życia jest nie tylko trendem, modą, ale idealnym sposobem dla wszystkich chcących cieszyć się zdrowiem, kondycją, dobrym samopoczuciem, wydajnością i jasnością umysłu.

Dorota Borkowska