Ekowalentynki – ekologiczna przerwa dla Ziemi

28 lutego 2020 godz. 21:16:41

Ekowalentynki – ekologiczna przerwa dla Ziemi

Dzień św. Walentego już za nami, ale uczniowie Darowskiej „Trójki” wyszli z założenia, że o naszą planetę należy dbać nie tylko od święta. Natchnęło ich to do podjęcia działań na rzecz ochrony przyrody. 27 i 28 lutego łącząc przyjemne z pożytecznym zorganizowali oni „Ekowalentynki”, ekologiczną akcję na rzecz Ziemi. Na holu szkolnym pojawiła się gazetka zachęcająca do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Wystarczyło przynieść kilka niepotrzebnych, zużytych baterii, aby otrzymać słodki upominek i przyczynić się do segregowania toksycznych odpadów. W ten sposób uczniowie mogli wyrazić swój szacunek dla czystego otoczenia. Kilkaset sztuk baterii to szkolny dar dla natury z okazji „Walentynek”. Akcja cieszyła się bardzo dużym uznaniem wśród uczniów, którzy chętnie się do niej włączyli. Wszystkim chcącym pomagać naszej planecie serdecznie dziękujemy.

Akcja zorganizowana w ramach projektu „Ekodetektywi”, który  realizowany jest dzięki grantowi finansowanemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a partnerem konkursu Fundacja „Za górami, za lasami”.