KOMUNIKAT

11 marca 2020 godz. 17:45:02

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo !

 

W związku z decyzją Ministra Oświaty o zawieszeniu zajęć w szkołach i przedszkolach/ żłobkach w terminie od 12 marca do 25 marca br. informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie zawiesza swoją działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą.

 

Jednocześnie informujemy, że tylko w dniach 12 i 13 marca w SP3 zapewnimy dyżury nauczycieli dla uczniów, których rodzice nie są w stanie zabezpieczyć opieki w tych dwóch dniach.

 

To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jest to działanie prewencyjne.

 

Informacja ze strony MEN

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

 

Rodzicu,

zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS.

 

Uczniu,

pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu.

Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.

Przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.