Miłośnicy Tolkiena z SP3

19 kwietnia 2020 godz. 13:14:38

Miłośnicy Tolkiena z SP3

,,Trzy Pierścienie dla królów elfów pod otwartym niebem..”

25 marca przypada Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W związku z tym uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do baśniowego, pełnego magii i czarów świata Tolkienowskich powieści. Ten wyjątkowy dzień poświęcony jest wybitnemu językoznawcy, cenionemu twórcy krainy Śródziemia, pomysłodawcy hobbitów, krasnoludów i czarodzieja Gandalfa, słowem – mistrzowi literatury fantasy – Johnowi Ronaldowi Reulowi Tolkienowi. Fascynaci tej literatury mogli przebrać się za wybraną postać z  „Hobbita…”, „Władcy pierścieni” lub postacie filmowe.

Bardzo cieszymy się, że znaleźli się również wśród Was miłośnicy fantastyki i przygód hobbitów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Każdy z uczestników otrzymuje ocenę celującą z języka polskiego i 20 punktów z zachowania. Podziękowania również dla rodziców, którzy wykonali przepiękne fotografie. Gratulujemy kreatywności, fantazji
i odwagi, bo jak powiedział J. R. R. Tolkien: ,,Nawet najmniejsza osoba zmienić może bieg dziejów...''. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Nauczycielki biblioteki szkolnej