Kontroler ruchu drogowego nadzorujący przejście dla pieszych

30 września 2020 godz. 20:23:38

Kontroler ruchu drogowego nadzorujący przejście dla pieszych

Od 23 września 2020 r. na przejściu dla pieszych na ul. Szkolnej możemy spotkać kontrolera ruchu drogowego nadzorującego przejścia dla pieszych. Pani „Stopek”, bo tak najczęściej mówi się o osobach przeprowadzających dzieci przez przejście dla pieszych, w jaskrawym stroju i ze znakiem „STOP” w ręku, pomaga przejść przez ulicę w miejscu gdzie przechodzenie przez ulicę jest niebezpieczne.

Zadaniem „Stopka” jest przeprowadzanie dzieci przez ulicę. Jednak - jak wyjaśnia nam pracownik - zajmuje się nie tylko przeprowadzaniem dzieci, ale także osób w podeszłym wieku i niepełnosprawnych. Obecność Pani „Stopek” pozwala dzieciom doskonalić umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze podczas ćwiczeń praktycznych oraz zwiększa czujność kierowców przy dojeżdżaniu do szkoły.