CodeWeek 2020 - Robo-fizycy

2 listopada 2020 godz. 19:47:30

CodeWeek 2020 - Robo-fizycy

W dniach 10-25 października 2020 roku w całej Europie odbywał się Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek 2020). Nauka programowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom, rozwijać wiedzę na temat działania technologii, a także zdobywać umiejętności w celu zgłębiania nowych pomysłów i opracowywania nowych innowacji.

Szkoła Podstawowa nr 3 również włączyła się w akcje wprowadzające uczniów w tajniki kodowania. Zadaniem Robo-fizyków było tak zaprogramować robota Ozobota, aby przeszedł trasą, przy której zapisane są informacje prawdziwe dotyczące jednego z działów fizyki „Właściwości i budowa materii”. Uczniowie, którzy aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu CodeWeek 2020 otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Marta Sołtan