Z Piramidą Zdrowia za pan brat

7 grudnia 2020 godz. 16:39:48

Z Piramidą Zdrowia za pan brat

W ramach lekcji wychowania fizycznego realizując treści edukacji zdrowotnej wiele tematów było poświęcone zbilansowanej diecie i prawidłowemu odżywianiu. Przekazywaliśmy uczniom najważniejsze informacje, przede wszystkim jak powinien wyglądać ich jadłospis. Co powinno znaleźć się codziennie na talerzu, a jakie produkty należy ograniczać. Wyjaśnialiśmy na czym polega piramida zdrowego żywienia i dlaczego jest taka ważna dla każdego człowieka. Wspominaliśmy również o aktywności fizycznej, która jest nowym szczeblem Piramidy Zdrowego Żywienia, a która została uznana  za nieodzowny element łączący się z prawidłowym żywieniem. Podkreślaliśmy, że aby być zdrowym, nie wystarczy tylko prawidłowo jeść, ale także trzeba zadbać o regularne ćwiczenia fizyczne. Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne, w których zawarli różnorodne produkty spożywcze w odpowiednich ilościach i proporcjach.

Nauczyciele wf