Nietypowa lekcja samorządności

10 grudnia 2020 godz. 10:52:51

Nietypowa lekcja samorządności

Zajęcia online dają wiele możliwości nieszablonowego poszerzania i zdobywania wiedzy o otaczającym świecie. 9 grudnia, podczas zajęć wiedzy o społeczeństwie, przekonali się o tym uczniowie klasy 8B. Młodzież mogła spotkać się na wideokonferencji z burmistrzem miasta - p. Arkadiuszem Klimowiczem i porozmawiać o zadaniach samorządu lokalnego. Uczniowie pytali o plany inwestycji na najbliższy czas, o blaski i cienie urzędu burmistrza, dowiedzieli się, skąd pochodzą pieniądze w budżecie miejskim oraz jak wyglądały kolejne szczeble kariery zawodowej p. Arkadiusza Klimowicza. Pan burmistrz także wirtualnie oprowadził młodzież po swoim gabinecie i pokazał, jak wiele nagród i słów uznania otrzymuje nasze miasto od innych samorządów i instytucji. Na zakończenie spotkania zachęcił do udziału w przyszłych wyborach, gdyż jak zapewniał, to od decyzji wszystkich obywateli będzie zależało, jak będzie rozwijała się nasza mała, lokalna Ojczyzna oraz cała Polska.