Rok Fizyki 2020 dobiega końca

9 stycznia 2021 godz. 21:26:27

Rok Fizyki 2020 dobiega końca

W ramach obchodów Roku Fizyki 2020 uczniowie SP3 włączyli się w akcje Fizycznego Challenge. Jego celem było uhonorowanie polskich fizyków i ich osiągnięć, a także docenienie cywilizacyjnego znaczenia tej dziedziny nauki. Udział w comiesięcznych wyzwaniach to nie tylko sucha wiedza, ale rozwój umiejętności społecznych, kreatywności oraz TIK. Uczniowie w ten sposób podkreślili piękno fizyki i jej wpływ na naszą rzeczywistość.

W roku 2020 uczniowie klas 7 oraz 8 zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami: pisali wiersze fizyczne, wykonywali sketchnotki dotyczące wybranego działu lub zagadnienia z fizyki realizowanego w szkole, kręcili 1 min. filmy pt. „Fizyka wokół nas” oraz przerabiali znane utwory muzyczne na fizyczne lub wymyślali własne. Ponadto, poznawali sylwetki wybitnych polskich fizyków i ich osiągnięcia oraz dzielili się Fizycznymi Newsami.

Uczniowie SP3 wykazali się wyjątkową aktywnością oraz przekonali się, że fizyka nie ma urlopu, fizyka jest wszędzie wokół nas.

Marta Sołtan