Szkolny Klub Wolontariusz

22 grudnia 2020 godz. 21:55:03

Szkolny Klub Wolontariusz

Na początku grudnia wolontariusze obchodzili swoje święto. A czy znacie historię naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza "Pomocna dłoń"? Zapraszamy do lektury.

Czy wiecie, że…

Szkolny Klub Wolontariusza powstał w 2009 roku z inicjatywy Darłowskiego Centrum Wolontariatu, które tworzyło sieć szkolnych Klubów Wolontariatu. Nasz klub jest już „nastolatkiem”, ma 11 lat!!!

Byliśmy jednym z pierwszych Szkolnych Klubów Wolontariusza utworzonym w szkole podstawowej w naszym powiecie.

W Azji niepełnosprawność uważana jest za oznakę boskości.

Klub wolontariusza „Pomocna dłoń” powstał na gruncie klasy integracyjnej, która została stworzona w naszej szkole na potrzeby dzieci niepełnosprawnych.

Projekt „Wrażliwe serca” opisujący powstanie klubu otrzymał wyróżnienie w konkursie „Otwarta szkoła” Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Naszą nazwę stworzyli uczniowie w ramach szkolnego konkursu na logo i nazwę klubu podczas Tygodnia wolontariatu .

Od początku istnienia współpracujemy z przedstawicielkami Związku Emerytów i Inwalidów w Darłowie. Z myślą o seniorach i dla seniorów organizowaliśmy spotkania i akcje.

W ramach pracy wolontarystycznej uczestniczymy w sprzątaniu alejek i pomagamy w porządkowaniu grobów na cmentarzu darłowskim. Organizujemy szkolne Dni Życzliwości, Zbieramy karmę i akcesoria dla zwierząt podopiecznych Stowarzyszenia MY3KotyiPsy. Uczestniczymy w zbiórkach żywności w ramach akcji Banku Żywności. Zbieraliśmy książki dla dzieci przebywających na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Sławnie. Zbieraliśmy kredki dla dzieci przebywających w szpitalach na terenie całego kraju – zebraliśmy blisko 20 kg kredek! Organizowaliśmy zabawy taneczne podczas balu karnawałowego w naszej szkole. Jako pierwsi uczestniczyliśmy w akcji Hospicjum „Pola nadziei”. Współtworzyliśmy pierwszy sztab WOŚP w SP 3, naszym zadaniem było przygotowywanie kanapek, herbaty i ciepłych gofrów dla wolontariuszy WOŚP. Organizowaliśmy Aleję Życzliwości i Aleję Dobrych Uczynków na Święta. Organizowaliśmy w szkole i uczestniczyliśmy w akcji zbiórki nakrętek „Warto pomagać II”.