O faunie i florze Bałtyku online

15 lutego 2021 godz. 16:19:10

O faunie i florze Bałtyku online

Akwarium Gdyńskie jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego - i mimo obostrzeń epidemicznych oraz trudnej sytuacji w szkołach, Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. 10 lutego klasa 6B na lekcji biologii brała udział w spotkaniu online z edukatorkami Akwarium Gdyńskiego. Panie Magdalena Domańska, Monika Wiśniewska, Małgorzata Żywicka i Agata Skomar prowadziły prezentację i liczne obserwacje mikroskopowe dotyczące fauny i flory Morza Bałtyckiego. Dowiedzieliśmy się, jakie rośliny i zwierzęta tworzą biotopy Bałtyku, jak głębokie jest nasze morze oraz dlaczego ważna jest ochrona łowisk. Uczniowie zadawali liczne pytania o szczegóły życia kraba wełnistorękiego, skład planktonu czy kolory morszczynu. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli powtórzyć lekcję, ale już na żywo, z Akwarium w Gdyni.

Małgorzata Brzozowska