Rola wody w życiu człowieka

28 marca 2021 godz. 20:20:06

Rola wody w życiu człowieka

Chociaż nie jest składnikiem odżywczym, bez niej nie istniałoby życie. Woda jest nieodzowna do życia roślin, zwierząt i ludzi. W hierarchii wszystkich potrzeb życiowych organizmów znajduje się na pierwszym miejscu.

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Z tej okazji odbyła się zintegrowana lekcja otwarta (chemia, język polski). Składała się 2 etapów.

Problem kurczących się zasobów tego surowca od lat jest jedną z największych bolączek światowych organizacji, które nawołują do oszczędzania i gromadzenia wody. Dlatego pierwsza część lekcji - rola wody w życiu człowieka, środowisku - propagowała zachowania proekologiczne.

Jedno z najbardziej znanych przysłów polskich mówi, że są one mądrością narodów.

W kolejnej części zajęć uczniowie poznali najpopularniejsze przysłowia i powiedzenia związane z wodą, skorzystali ze słownika frazeologicznego i wzbogacili swoje słownictwo.

Bardzo dziękujemy Pani Wicedyrektor Katarzynie Łusiewicz za przyjęcie zaproszenia, a uczniom klasy VIIa za zaangażowanie i aktywną postawę.

Barbara Kalinowska, Anna Rudzka