Na zdalnej lekcji wychowawczej z Supernianią

29 marca 2021 godz. 19:16:02

Na zdalnej lekcji wychowawczej z Supernianią

Pani Dorota Zawadzka – szerzej znana jako Superniania, ogłosiła kilka tygodni temu w sieci swój projekt społeczny polegający na przeprowadzeniu zdalnej lekcji wychowawczej o prawach człowieka i prawach dziecka. Zgłosiliśmy naszą szkołę i nasze zgłoszenie zostało wybrane spośród setki innych.

Dorota Zawadzka jest psychologiem rozwojowym, doradcą rodzinnym, trenerem umiejętności społecznych, specjalistką w sprawach rozwoju człowieka, wychowania oraz mediów dla dzieci i młodzieży. 29 marca odbyła się zdalnie lekcja wychowawcza w klasie szóstej, na której poruszono tematykę dotyczącą praw człowieka i praw dziecka. Uczniowie zostali wprowadzeni w temat dzięki krótkiej prezentacji, poznali klika faktów historycznych, postaci walczących o uznanie praw dzieci. W rozmowie poruszono także temat obowiązków dzieci, odpowiedzialności za swoje czyny, wartości uczenia się dla siebie.

Uczniowie klasy 6E zadawali pytania dotyczące Orderu Uśmiechu, którym uhonorowano Panią Zawadzką.

Lekcja im się podobała, cytat z wypowiedzi jednego z uczniów: „Sądzę, że pani Dorota Zawadzka ma szeroką wiedzę na wiele tematów. Jest to fajna odmiana na lekcjach zdalnych i otwiera nowe możliwości nauki”. Inny, nieco mniej formalnie, stwierdził, że „...mógłby się z nią (z panią Dorotą) nawet zakolegować”.

Przy pożegnaniu Superniania obiecała, że gdy tylko skończy się pandemia, przyjedzie na pewno spotkać się i przytulić swoją ulubioną klasę wraz z wychowawczynią p. Agatą Woźniak oraz odwiedzić ukochane morze, plażę i Darłowo.

E. Jaźwińska