Światowy Dzień Pszczół

5 czerwca 2021 godz. 18:12:23

Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Został on ustanowiony w 2018 roku przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Celem Światowego Dnia Pszczół jest podkreślenie znaczenia tych owadów dla pozyskiwania żywności oraz zwrócenie uwagi na występujące wobec nich liczne zagrożenia we współczesnym świecie. By bardziej przybliżyć rolę pszczół w naszym życiu uczniowie klas II e wzięli udział w zajęciach edukacyjnych podczas których dowiedzieli się jak wygląda praca pszczelarza oraz życie pszczół w ulu. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. „Z kamerą wśród pszczół”, zapoznali się z hierarchią panującą w ulu oraz jak zbudowana jest pszczoła. Rozwiązali pszczelą krzyżówkę i pomogli misiowi dotrzeć do miodu w matematycznym labiryncie.

K. Siadaczka