Program Pearson & BBC Live Classes

12 czerwca 2021 godz. 15:37:54

Program Pearson & BBC Live Classes

Logo nprogramu Pearson & BBC Live Classes

Pearson & BBC Live Classes TO UNIKATOWY, ŚWIATOWY PROGRAM NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNÓW I NAUCZYCIELI.

Współpraca pomiędzy BBC i wydawnictwem Pearson stwarza uczniom niepowtarzalną szansę, wzięcia udziału w niezapomnianej lekcji online. Nauka języka w takiej formule to znacznie więcej  niż przedmiot wykładany w szkole. Taka forma lekcji pozwała łączyć uczniów wszystkich klas na świecie. Uczniowie poza wspólną rozmową w języku angielskim poznają i uczą się siebie nawzajem. Wszystko to uczy szacunku do drugiej nieznanej osoby pozwalając przy tym na poznanie cech jej kulturowości.

Taką wyjątkową szansę dostało 15 uczniów klas 8a i 8b naszej szkoły.

26.04.2021 wzięli udział w lekcji Adventures of a Lifetime, prowadzonej przez nauczyciela Harrego Watersa. Logując się na platformie Zoom, w określonej strefie czasowej.

Pełna interakcja polegała na rozwiązywaniu zadań, słuchaniu i wypowiadaniu się na tematy związane z przygodami, sportami ekstremalnymi, w specjalnych oknach (breakout rooms), dzięki którym możliwa była współpraca z młodzieżą z Egiptu, Włoch, Rosji.

Uczestnicy lekcji otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego również została uhonorowana takim certyfikatem.

Monika Breszka