IBSE na lekcjach chemii

28 czerwca 2021 godz. 19:06:39

IBSE na lekcjach chemii

IBSE na lekcjach chemii to innowacja pedagogiczna realizowana w klasie 8B w latach 2019/2020 i 2020/2021, której celem było rozwijanie i doskonalenie umiejętności praktycznego zdobywania wiedzy chemicznej. Zajęcia miały charakter laboratoryjny. Dobór metod i form pracy zachęcał do działania, myślenia i kreatywności. Zarówno podczas nauki stacjonarnej, jak i zdalnej, uczniowie wykorzystywali technikę chemii w małej skali pracując w grupach lub indywidualnie. Eksperymenty wspierali fachową literaturą wykorzystując TIK oraz gry i zabawy dydaktyczne.

IBSE to nauczanie i uczenie się przez odkrywanie i dociekanie naukowe. Kształtuje postawy i kompetencje badawcze oraz  wspiera samodzielność uczniów i współpracę w grupie.

B. Kalinowska