Pamiętamy ...

19 września 2021 godz. 17:27:16

Pamiętamy ...

 

13 września, w godzinach popołudniowych  odbyło się niezwykłe spotkanie nauczycieli i uczniów. W ten dzień bowiem odbył się memoriał sportowy dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłej nauczycielki - Pani Moniki Meresińskiej. Odeszła tak niespodziewanie, jednak na zawsze będzie w naszych sercach i pamięci. W sercach rodziny, przyjaciół i uczniów. 

 

Tak wspominają ją przyjaciele:

 

"Z prawie 20 lat znajomości najmocniej pamiętam to spotkanie: Monika w cytrynowo-szarej sukience. Rozjaśnione włosy. Świetna fryzura. Spotkałyśmy się wzrokiem nad głowami innych w pokoju nauczycielskim. Uśmiechnęłyśmy się. Było to w czwartek, ok. godz. 10.00. 13 września 2018 r." 

Mariola Kowalczyk

 

Jutro nie jest zagwarantowane nikomu, ani młodemu, ani staremu. Moniko, ta pustka, którą po sobie zostawiłaś nie ma nazwy… Żadne słowo: smutek, tęsknota, żal  nie odda tego, co czujemy. I to najbardziej wyraźny dowód na to, jak byłaś ważna, że tęsknimy i  nigdy Cię nie zapomnimy.

Anna Rudzka

 

Moniko, niespodziewanie zabrał Ciebie los. Odeszłaś za szybko. Znałyśmy  się wiele lat, nasza przyjaźń pamięta czasy szkolne. Połączyła nas wspólna pasja do gry w piłkę siatkową. Wiele godzin spędzałyśmy razem na boisku. Ponownie los zetknął nas w pracy, w darłowskiej Trójce.  Wiele sytuacji  i miejsc w szkole przypomina mi Ciebie. Pozostaniesz w moim sercu na zawsze. 

..........Tu Ciebie nie ma, 

lecz Jesteś przecież!...

I pozostaniesz w jasnym świecie

Jest coś , co mrokom się opiera, 

Jest Pamięć, 

A ona 

nie umiera.........

Kochana Moniko - dzieli nas tylko czas. 

Beata Żmuda

 

Była wspaniałym nauczycielem. Wyróżniała się swoim niespotykanym poczuciem humoru, wyjątkową wrażliwością, oraz dystansem do życia i samej siebie. Największą pasją, którą dzieliła się ochoczo ze swoimi uczniami, był sport, a przede wszystkim piłka siatkowa.

W poniedziałek  odbył się  mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Dziękujemy Wszystkim za to spotkanie.