Ogólnopolski projekt Kraina Zmysłów

30 września 2021 godz. 17:50:03

Ogólnopolski projekt Kraina Zmysłów

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 2A oraz uczniowie świetlicy biorą udział w Ogólnopolskim projekcie Kraina Zmysłów „Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biegam, badam i dotykam”. W każdym miesiącu poprzez dostarczanie dzieciom w formie zabawy zróżnicowanych bodźców sensorycznych będziemy wspierać ich rozwój pod kątem prawidłowej integracji sensorycznej.

W dniu 17.09.2021r. uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie czym są zmysły oraz jak je wykorzystujemy w życiu codziennym. Przy wykorzystaniu przyniesionych rekwizytów mogli rozwinąć umiejętność różnicowania poszczególnych wrażeń zmysłowych z wykorzystaniem zmysłu słuchu, smaku, wzroku i zapachu. Podczas całej podróży po zmysłach towarzyszyć dzieciom będzie sensoryczny przyjaciel.

Natalia Kotas

Aldona Sikorska-Barancewicz