„Jesienny challenge matematyczny w Trójce” – Mistrzostwa w Czterech Działaniach Pisemnych

22 października 2021 godz. 18:41:26

20 października 2021 r., w ramach projektu „Jesienny challenge matematyczny w Trójce” dofinansowanego przez Fundację mBanku, odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Czterech Działaniach Pisemnych.

W szkolnych Mistrzostwach w Czterech Działaniach Pisemnych wzięło udział około 300 uczniów klas 6-8. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać poprawnie cztery działania pisemnie w wyznaczonym czasie - maksymalnie 10 minut.

Zadanie okazało się niełatwe. Tylko 7 uczniów rozwiązało wszystkie działania bezbłędnie, zgodnie z regulaminem dokonując zapisu algorytmów. Działania bez zapisu algorytmu przeprowadzonego działania nie były brane pod uwagę, nawet jeśli wynik był poprawny.

Z przyjemnością informujemy, że bezbłędnie i najszybciej wykonały działania trzy uczennice.

Mistrzynią Szkoły w Czterech Działaniach Pisemnych została Zuzanna Cieślak z klasy 7F  – czas 3 min. 30 sek.

I wicemistrzynią została Zuzanna Paszkiewicz z klasy 6A, czas 4 min.13 sek.

II wicemistrzynią została Patrycja Makarewicz z klasy 7A, czas 5 min.20 sek.

Nagrody pocieszenia: pamiątkowy kubek i długopis, otrzymali uczniowie, którzy bezbłędnie wykonali działania, ale nie byli najszybsi:

Jakub Kler z klasy 7B, czas 5 min.49 sek.

Patryk Świerbiołek z klasy 7D, czas 7 min.0 sek.

Aleksander Lach z klasy 7D, czas 7 min.15 sek.

Paweł Czajkowski z klasy 7C, czas  8 min.30 sek.

Gratulujemy zwyciężczyniom sprawności i umiejętności wykonywania czterech działań pisemnych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w Mistrzostwach i rekomendujemy trenowanie obliczeń sposobem pisemnym czterech działań, aby przygotować się na Mistrzostwa Szkoły w Czterech Działaniach Pisemnych za rok.