Porządkowanie grobów

31 października 2021 godz. 20:34:02

Porządkowanie grobów

28 października wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w akcji sprzątania grobów. Porządkowanie grobów, na stałe wpisało się w kalendarz prac Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna Dłoń” przy SP 3 w Darłowie. W tym roku na terenie cmentarza pracowała silna grupa uczniów, a wśród nich najmłodsi przedstawiciele klas pierwszych. Dzieci i młodzież wyposażona w niezbędny sprzęt ochoczo zabrała się do pracy. Połączonymi siłami uporządkowali cmentarne alejki, groby zasypane liśćmi, także te porośnięte trawą, zapuszczone, zapomniane. Na końcu uczniowie zapalili na grobach znicze.

Dziękujemy Grupie Kreatywni działającej przy Darłowskim Centrum Wolontariatu, a reprezentowanej przez panów Marcina Majkrzaka i Daniela Kołaczek za przygotowanie i udekorowanie posprzątanych mogił stroikami.