Egzamin na Kartę Rowerową

1 listopada 2021 godz. 16:48:45

Egzamin na Kartę Rowerową

28 października 2021 roku 31 uczniów naszej szkoły przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna składała się z 25 pytań, natomiast część praktyczna obejmowała m.in.: umiejętność wsiadania na rower, utrzymania równowagi podczas jazdy, umiejętność utrzymania się na swoim pasie ruchu i swoim torze jazdy, umiejętność zasygnalizowania wykonania manewru (np. przy skręcaniu: obrót głowy w celu sprawdzenia bezpieczeństwa, wyciągnięcie ręki, dwie ręce podczas manewru na kierownicy) oraz prawidłowe zatrzymanie (zahamowanie) przed linią STOP.

Wszyscy uczniowie zdobyli swoje pierwsze w życiu „prawo jazdy”. Na razie tylko rowerowe, wykazując się doskonałym opanowaniem dwóch kółek.

W sprawnym przeprowadzeniu egzaminu pomagali nam funkcjonariusze Powiatowej Policji w Sławnie, za co jeszcze raz bardzo im dziękujemy!

 

Wszystkim uczniom gratulujemy przygotowania i zaangażowania.  Kolejny egzamin na kartę rowerową odbędzie się wiosną 2022  r.

A. Rzeczkowska