Projekt grantowy „POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE”

15 listopada 2021 godz. 17:28:50

Projekt grantowy „POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE”

Działania projektowe będą polegały na wsparciu psychologiczno – pedagogicznym, którego zwiększone zapotrzebowanie wynika z pandemii COVID-19.

Długotrwała pandemia wymusiła zmianę formy kształcenia dzieci i młodzieży w szkołach. Widoczne są tego negatywne skutki takie jak: pogarszanie się kondycji psychicznej uczniów, problemy emocjonalne, problemy z relacjami w grupie. Skutkuje to trudnościami w nauce, a także wzrostem zachowań ryzykownych, stanów depresyjnych i nerwicowych czy nadużywaniem korzystania z mediów elektronicznych. Trzeba podjąć działania zapobiegające tym negatywnym skutkom. Porady, konsultacje indywidualne oraz zajęcia specjalistyczne - logopedyczne będą odbywały się dodatkowo, poza zajęciami przyznanymi z tytułu pomocy psychologiczno-pedagogicznej i będą miały na celu minimalizację negatywnych skutków związanych z występowaniem pandemii COVID-19 oraz minimalizację negatywnych skutków związanych z wprowadzeniem nauczania zdalnego w związku z pandemią COVID-19.

W ramach realizowanego projektu proponujemy następujące formy wsparcia uczniów w roku szkolnym 2021/2022:

· indywidualne porady i konsultacje z pedagogiem,

· indywidualne parady i konsultacje z psychologiem,

· zajęcia specjalistyczne - logopedyczne

Zainteresowanych wsparciem uczniów i rodziców prosimy zgłaszać się bezpośrednio do pedagogów: p. Edyty Filewicz i p. Anny Lichańskiej, do p. psycholog p. Pauliny Chmielarz oraz do logopedy szkolnego p. Beaty Piwko.

Dokumenty rekrutacyjne można pobrać u wymienionych wyżej specjalistów lub sekretariacie szkolnym w budynku B, ul. Franciszkańska 2.