Śladami władców Polski

26 listopada 2021 godz. 19:34:47

Śladami władców Polski

W ostatnich dniach uczniowie klasy III D z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w lekcjach dotyczących historii Polski. Szczególne zainteresowała ich tematyka związana z powstaniem państwa polskiego. Dzieci poznały legendy o Lechu, Czechu i Rusie, a także o Piaście i Popielu. Każdy przygotował prezentację na temat wybranego władcy Polski w postaci plakatu, na którym były ujęte portrety książąt i królów (często wykonane samodzielnie przez uczniów) oraz informacje dotyczące najważniejszych dokonań monarchów czy słynnych bitew. Dużo satysfakcji przyniosła im również lekcja, na której mogli poczuć się jak królowe i królowie. Tworzyli berła, przygotowali peleryny z różnych materiałów tekstylnych, ale przede wszystkim skupili się na wykonaniu najważniejszego atrybutu króla, czyli – korony.

Na koniec każdy uczeń pozował do portretu, wcielając się w rolę wybranego przez siebie władcy Polski.

W. Mordacz