Andrzejkowo w 4c

1 grudnia 2021 godz. 19:09:04

Andrzejkowo w 4c

Czarowi wieczoru andrzejkowego ulegli również uczniowie klasy 4c. W czasie wspólnej zabawy w gronie rówieśników rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach związanych z dniem św. Andrzeja. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego wróżenia, bo któż nie chciałby wiedzieć, co czeka go w przyszłości. Nie było to lanie wosku, ale były to zabawy, w których uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, piękne życie czy może jakaś inna niespodzianka. Dzieci wiedziały, że wróżby mają tylko charakter dobrej zabawy. Wiele emocji dostarczyła uczniom wróżba z butami osobno dla dziewcząt i chłopców. Wszyscy skrupulatnie pilnowali kolejności przestawianych butów. W przerwie przy wspólnym stole smakowaliśmy różne słodkie przekąski przygotowane przez rodziców. Były przepyszne!

Wszystkim bardzo miło i szybko minął ten nietypowy czas spotkania z rówieśnikami.

B. Ż.