Z okazji Dnia Wolontariusza ...

5 grudnia 2021 godz. 20:29:54

Z okazji Dnia Wolontariusza ...

 

Z okazji Dnia Wolontariusza dziękujemy Wam za obecność, aktywność, energię, pracowitość, czas, charyzmę, odwagę, pomysłowość, otwartość, uprzejmość, pomoc, konsekwencję, wsparcie, uśmiech, radość, miłość, którą dajecie innym. Za to, że jesteście i zmieniacie świat na lepszy.

 

Szkolny Klub Wolontariusza powstał w 2009 roku z inicjatywy Darłowskiego Centrum Wolontariatu, które tworzyło sieć szkolnych Klubów Wolontariatu. Nasz klub jest już „nastolatkiem”, ma 12 lat!!!

Byliśmy jednym z pierwszych Szkolnych Klubów Wolontariusza utworzonym w szkole podstawowej w naszym powiecie.

Klub wolontariusza „Pomocna dłoń” powstał na gruncie klasy integracyjnej, która została stworzona w naszej szkole na potrzeby dzieci niepełnosprawnych.

 

Projekt „Wrażliwe serca” opisujący powstanie klubu otrzymał w 2009r. wyróżnienie w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Otwarta szkoła”.

Nazwę klubu stworzyli uczniowie w ramach szkolnego konkursu na logo i nazwę klubu podczas Tygodnia wolontariatu .

 

Dlaczego warto dołączyć do szkolnego wolontariatu?

Oto 4 powody:

  1. Warto spróbować poczuć się kimś lepszym i bardziej potrzebnym niż dotąd. Kto wie, czy w tym nowym wcieleniu nie spodobasz się sobie bardziej niż zwykle?
  2. Denerwujesz się, że rodzice nieustająco uważają Cię za małe dziecko? Udowodnij im, że dorastasz i umiesz myśleć nie tylko o sobie, ale o innych.
  3. Chcesz się zaprzyjaźnić z dziewczyną, która zaangażowana jest w szkolny wolontariat? Zaproponuj jej, że pomożesz w najbliższej akcji. Wszyscy cenią takie gesty.
  4. Nie jesteś pewien, czy umiesz się w coś zaangażować i szybko tym nie znudzić? Szkolny wolontariat to dobre miejsce, by sprawdzić, na ile wystarcza Ci zapału i energii.

Może się okazać, że czegoś o sobie nie wiesz i sam siebie zaskoczysz.

Zapraszamy do Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna dłoń”.

Koordynatorzy SKW