Coraz bliżej święta … coraz bliżej święta

13 grudnia 2021 godz. 20:55:15

Coraz bliżej święta … coraz bliżej święta

6 grudnia w naszej szkole zrobiło się świątecznie. Przekonali się o tym uczniowie klas czwartych, którzy wzięli udział w „Świątecznym Turnieju matematycznym”. Trzyosobowe drużyny zmierzyły się ze sobą w pięciu konkurencjach wymagających od uczestników oprócz wiedzy matematycznej, także pomysłowości oraz szybkości podejmowania wspólnej decyzji. Drużyny miały do rozwiązania zadania tj. świąteczne rachunki, tangram, krzyżówkę matematyczną, domino „Gwiazda” oraz matematyczną choinkę.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: wicedyrektor pani Katarzyna Łusiewicz, pani Marta Sołtan, pani Magdalena Kasprzykowska.

Po podsumowaniu wszystkich konkurencji, poznaliśmy zwycięzców.

Laureatami Świątecznego Turnieju Matematycznego zostali:

I miejsce - klasa 4 A: Hanna Kasprzykowska, Maksymilian Suszek, Antonina Tetzlaff

II miejsce - klasa 4 C: Wiktoria Makarska, Franciszek Karczewski, Olga Żłobecka

III miejsce - klasa 4 E: Brzozowska Julia, Matuszewska Małgorzata, Płóciennik Łucja

Wszystkim młodym matematykom dziękujemy za udział, za mile spędzony przedświąteczny czas, oraz składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Marta Sołtan, Magdalena Kasprzykowska