III miejsce w finale rejonowym w piłce siatkowej

21 marca 2022 godz. 15:35:48

III miejsce w finale rejonowym w piłce siatkowej

Dnia 17.03.2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Połczynie-Zdroju na trzech boiskach rozgrywane były mecze dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej w ramach zmagań rejonowych Igrzysk Dzieci. Dziewczęta z „Trójki” po zaciętej walce w ostatnim meczu z dziewczynami z Połczyna- Zdroju, a chłopcy z uczniami szkoły szczecineckiej wywalczyli III miejsce. Wraz z naszą drużyną SP3 Darłowo do turnieju przystąpiły drużyny: SP13 Koszalin, SP18 Koszalin, SP2 Połczyn-Zdrój, SP7 Szczecinek. Drużynę dziewcząt reprezentowały Bagnucka Katarzyna, Czapnik Aleksandra, Gietka Aleksandra, Jacewicz Karolina, Kaganiuk Julia, Konon Alicja, Piestrak Gabrela, Sapieja Lena, Wrzesińska Justyna, Wójcik Aleksandra. Drużynę chłopców reprezentowali Gondek Patryk, Kowalski Filip, Lebiecki Maciek, Marcinkowski Jakub, Milczarek Jakub, Trzpis Jakub, Trzpis Filip, Tyfel Filip, Wierzbicki Maks. Po uroczystym rozpoczęciu zawodów, powitaniu drużyn i  ich opiekunów, omówiono przepisy. Przeprowadzono losowanie. Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów do dwudziestu pięciu punktów. W momencie remisu o wyniku końcowym decydował trzeci set rozgrywany do piętnastu punktów. Rozgrywki prowadzone  systemem każdy z każdym umożliwiły zawodniczkom i zawodnikom pełne zaprezentowanie swoich możliwości siatkarskich. Walka między zespołami wzbudzała wiele emocji. Siatkarki i siatkarze niesieni własnym dopingiem, swoich rezerwowych i kibicujących grali bardzo dobrze. Brawa należą się naszym zawodnikom za dzielną walkę do końca.

Wielkie gratulacje dla dziewcząt i chłopców.

B. Ż., R.W.