Pierwszy dzień wiosny

22 marca 2022 godz. 21:38:01

Pierwszy dzień wiosny

21 marca obchodzimy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale i Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to dzień skarpetek nie do pary, które symbolizują niedopasowane chromosomy. Zespół Downa posiadają osoby obdarzone dodatkowym chromosomem. To on modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę pośród innych ludzi.

Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki nie do pary manifestujemy wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z tą wadą genetyczną.

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie z wielkim entuzjazmem przyłączyli się do zorganizowanej akcji, za co ślemy podziękowania. To dzięki Waszej uprzejmości, kolorowym strojom i skarpetkom „Niedoparkom” mogliśmy oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości. Pamiętamy o innych i solidaryzujemy się z nimi.