Szkolny Turniej w warcabach 100-polowych

18 marca 2022 godz. 22:03:17

Szkolny Turniej w warcabach 100-polowych

Dnia 18 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie rozegrano Szkolny Turniej w warcabach 100-polowych. W tym dniu na liście startowej zameldowało się 17 zawodników z klas I-VIII, podzielonych na kategorie wiekowe: do lat 12 oraz do lat 15. Zawodnicy grali systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Warcabiści z SP3 ćwiczyli cierpliwość, skupienie i umiejętność przewidywania. Wiedzą, że warcaby to doskonały trening myślenia, rozwija umiejętność realizacji różnych strategii oraz wyrabia refleks i szybką orientację. Uczestnicy turnieju przestrzegali zasad i reguł, uczyli się przyjmować zwycięstwo, jak i porażkę. Warcaby traktują jako grę, ale też zabawę, relaks, odpoczynek, naukę, ćwiczenia motoryczne, gimnastykę umysłu.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii juniorzy do lat 15 okazał się Bartosz Paszkowski – uczeń klasy 8 d zdobywając maksymalną ilość punktów. Uczeń klasy 1 e – Alan Sołtan został najlepszym warcabistą w kategorii do lat 12 zdobywając 13 punktów. Na podium stanęła także Antonina Tetzlaff z klasy 4 a, która z dorobkiem 12 punktów uplasowała się na miejscu II. Uczennica klasy 3a Maria Filipek wywalczyła miejsce III zdobywając 11 punktów.

Uczniowie SP3 pokazali wielkiego ducha walki oraz ogromne zaangażowanie. Gratulacje dla naszych miłośników logicznych potyczek.

Marta Sołtan

Magdalena Kasprzykowska