Dzień Otwarty w SP3 Darłowo

29 marca 2022 godz. 17:56:30

Dzień Otwarty w SP3 Darłowo

26 marca br., po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, ponownie w murach darłowskiej „Trójki” zorganizowano cykliczną już imprezę pod hasłem Dzień Otwarty Szkoły. Skierowana jest ona do przyszłych uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców i zakłada możliwość odwiedzenia placówki, zaprezentowania bazy dydaktycznej, spotkania z nauczycielami, zadania wszystkich nurtujących pytań, a przede wszystkim wspólną zabawę dzieci i rodziców w ramach różnorodnych działań przygotowanych przez gospodarzy.

Tegoroczna oferta aktywności była niezwykle bogata. Nasi przyszli uczniowie brali udział w warsztatach i konkursach plastycznych, działaniach propagujących aktywny i zdrowy styl życia, odkrywali tajniki programowania i bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni. Przygotowano dla nich warsztaty muzyczne, spotkania ze światem matematyki i przyrody, gry językowe, zabawy logopedyczne, łamigłówki. Każda z sal to odkrywanie innego świata - literatury, wyobraźni, a nawet udzielania pierwszej pomocy.

Na każdego z dziecięcych gości czekała niespodzianka w formie książeczek, planów lekcji, notesów, ołówków, smyczek z logo szkoły, a także wykonanych przez siebie rysunków czy makaronowych korali.

Zorganizowano też szkolną kawiarenkę z ciastami i warzywno-owocowymi przekąskami.

Impreza nie odbyłaby się bez zaangażowania nauczycieli, pracowników szkoły,  uczniów oraz wsparcia finansowego ze strony Urzędu Miasta i Rady Rodziców.

Gościom dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i wspólną zabawę.

Do zobaczenia we wrześniu.