II Szkolny Konkurs Ortograficzny

29 marca 2022 godz. 18:07:14

II Szkolny Konkurs Ortograficzny

W poniedziałek, 07.03.2022 r. oraz we wtorek, 08.03.22r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się II Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie dla klas 4-8" zorganizowany przez nauczycielki:

p. Marzenę Kolanek, p. Wiesławę Wasiuk i p. Angelikę Kuriatę.

W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 78 uczniów. Dzieci uzupełniały teksty dwóch różnych dyktand. Dodatkowo, w drugiej części testu, uczniowie musieli wykazać się wiedzą ze znajomości zasad ortografii i interpunkcji polskiej. Po wnikliwym sprawdzeniu prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

W klasach 4-5 Mistrzem Ortografii Szkoły Podstawowej nr 3 została Florentyna Bałbatun z klasy 4D,

I Wicemistrzem - Maksymilian Suszek z klasy 4A,

II Wicemistrzem - Antoni Sztaba z klasy 4E.

Przyznano także wyróżnienie Nadii Sikorskiej z klasy 4B.

W klasach 6-8 Mistrzem Ortografii Szkoły Podstawowej nr 3 został Kornel Kolański z klasy 7A,

I Wicemistrzem - Agata Końska z klasy 8D,

II Wicemistrzem - Bartosz Pomianowski z klasy 7F.

Przyznano także trzy wyróżnienia, otrzymali je: Hanna Bagnucka z klasy 8C, Marceli Lubowiecki i Filip Karczewski z klasy 8G.

W sobotę, 26.03.2022r. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 - Pani Bożena Tatuśko wręczyła laureatom nagrody i dyplomy.

Jesteśmy wdzięczni braci uczniowskiej za zaangażowanie oraz zaciętą rywalizację. Laureatom gratulujemy doskonałej znajomości zasad ortografii i interpunkcji polskiej oraz życzymy dalszych sukcesów! Mamy nadzieję, że zmagania z ortografią staną się tradycją naszej szkoły.

0rganizatorzy!