Konkurs "Autyzm. Poznaj. Wspieraj. Akceptuj"

3 kwietnia 2022 godz. 16:06:58

Konkurs "Autyzm. Poznaj. Wspieraj. Akceptuj"

Konkurs „Autyzm. Poznaj. Wspieraj. Akceptuj” jest elementem realizowanych przez Szkołę Podstawową nr 3 w Darłowie obchodów w ramach Światowych Dni Autyzmu. W tym roku konkurs miał formę projektu dla klas, by w swoje działania włączyć jak najwięcej naszych uczniów.

Konkurs miał za zadanie przekazać w dostępny sposób wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu, kształtować tolerancyjne postawy w stosunku do tych osób, integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi i kształtować twórcze myślenie.

Jury w składzie: Pani Ewa Jaźwińska - wicedyrektor, Pani Edyta Filewicz - pedagog, Pani Adrianna Czepirska - rodzic brało przede wszystkim pod uwagę zaangażowanie całego zespołu klasowego w wykonanie projektu i po wnikliwej analizie wyróżniło następujące prace:

klasy 1-3

1 miejsce – klasa 3 B pod opieką Pani Anny Bukowskiej i Pani Magdaleny Pacyniak

2 miejsce – klasa 1 E pod opieką Pani Małgorzaty Marek i Pani Justyny Malduca - Budzar

3 miejsce – klasa 1 B pod opieką Pani Anny Stefaniak

Wyróżnienie dla klasy 2 A pod opieką Pani Doroty Sławińskiej i Aldony Sikorskiej-Barancewicz

klasy 4-8

1 miejsce – klasa 6 B pod opieką Pani Moniki Breszki

2 miejsce – klasa 8 A pod opieką Pani Marty Sołtan

3 miejsce – klasa 5 C pod opieką Pani Justyny Majchrzak

Wyróżnienie dla klasy 7D pod opieką Pani Ewy Kruk oraz 7C pod opieką Pani Marzeny Kolanek.

Nagroda specjalna dla ucz. Olgi Żłobeckiej z klasy 4C pod opieką Pani Beaty Żmudy oraz uczniów kl. 6Bi pod opieką Pani Dominiki Lichockiej i Katarzyny Tochy oraz 4Bi pod opieką Pani Karoliny Kołodziej.

Serdecznie wszystkim gratulujemy! Dziękujemy uczniom i wychowawcom za udział i zaangażowanie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii wyróżnionych prac.

Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej i kształcenia specjalnego