Światowy Dzień Zdrowia

16 kwietnia 2022 godz. 21:43:44

Światowy Dzień Zdrowia

Zdrowie to najważniejsza wartość w życiu każdego człowieka. Dzień Zdrowia jest obchodzony 7 kwietnia niemalże na całym świecie. Na czele tego święta stoi Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). W tym dniu promowany i obchodzony jest dobrostan fizyczny, psychiczny i emocjonalny.

Nasza społeczność uczniowska pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego również włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia. W tym dniu i następnym została przeprowadzona akcja profilaktyczna, której głównym celem była promocja zdrowego stylu życia i wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Na lekcjach, których motywem przewodnim był ruch nie zabrakło również pogadanek edukacyjnych, rozwiązywania zagadek, quizów, układania puzzli o tematyce zdrowotnej. Dla nas najważniejsze było, żeby uczniowie świadomie dbali o swoje zdrowie fizyczne i  psychiczne celebrując każdy dzień w aktywny sposób.

Nauczyciele wychowania fizycznego