Zajęcia profilaktyczne w 6A

28 kwietnia 2022 godz. 20:43:08

Zajęcia profilaktyczne w 6A

Do najczęstszych przyczyn sięgania po środki odurzające należą: chęć zaimponowania kolegom ciekawość poznania „zakazanego owocu, nieradzenie sobie z problemami i trudnościami szkolnymi, osobistymi czy rodzinnymi. Co zrobić, aby uchronić dzieci przed nałogami?

Wśród szeregu działań profilaktycznych organizowanych przez naszą szkołę znalazły się zajęcia poświęcone uzależnieniom.

28 kwietnia klasa 6A wzięła udział w warsztatach pt. „Żyję zdrowo – nałogom mówię NIE”. Dzięki ćwiczeniom aktywizującym, uczniowie poznali konsekwencje przyjmowania różnorodnych używek. Zajęcia przyczyniły się również do rozwoju podstawowych umiejętności psychologicznych, jak: asertywność i umiejętność mówienia „nie”, dokonywanie racjonalnych wyborów dotyczących zażywania różnego rodzaju substancji, nabycie wzorców zdrowego trybu życia i sposobów zdrowego spędzania czasu.

Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Darłowie.

W imieniu uczniów i swoim składam serdeczne podziękowania prowadzącym za interesujące i wartościowe spotkanie z młodzieżą.

Wychowawczyni klasy 6A