Ekoprzerwa dla Ziemi

5 czerwca 2022 godz. 15:40:58

Ekoprzerwa dla Ziemi

W kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia oraz Światowy Dzień Ziemi. „Nasza planeta, nasze zdrowie” to hasło tegorocznego święta kształtującego postawy prozdrowotne, którego tematem przewodnim był wpływ kryzysu klimatycznego na zdrowie ludzi na całym świecie. Celem Dnia Ziemi, które odbyło się pod hasłem „Inwestujemy w nasza planetę” było promowanie postaw ekologicznych oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń, jakie dotykają naszą planetę.

Nasi uczniowie z klas 7-8, w ramach zajęć lekcyjnych, realizowali zagadnienia dotyczące zanieczyszczeń powietrza oraz działań sprzyjających klimatowi. Dla całej społeczności zorganizowano Ekoprzerwę dla Ziemi połączoną ze zbiórką baterii. Wystarczyło przynieść kilka niepotrzebnych, zużytych baterii, aby otrzymać słodki upominek i przyczynić się do segregowania toksycznych odpadów. Przedsięwzięcie cieszyło się bardzo dużym uznaniem wśród uczniów, którzy chętnie się do niej włączyli.

Dzięki akcji uczniowie poszerzyli wiedzę dotyczącą segregacji odpadów. Zgodnie z hasłem „myśleć globalnie - działać lokalnie” zbieranie osobno papieru, szkła, tworzyw sztucznych wraz z metalami pozwala uzyskać pełnowartościowe surowce do przetworzenia, a baterie traktować jako odpady niebezpieczne.

Wszystkim chcącym pomagać naszej planecie serdecznie dziękujemy!

B. Kalinowska

M. Kosowska