Dbamy o przyrodę

9 sierpnia 2022 godz. 08:37:27

Dbamy o przyrodę

Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przez cały rok szkolny prowadziły klasowy kącik przyrody. W październiku zabawiły się w małych ekologów i zasadziły kasztany, żołędzie i szyszki. Cierpliwie pielęgnowały je, by na wiosnę zobaczyć młode roślinki. Wiosną zasadziły cebulę. Nie mogły się doczekać, aż będą mogły zrobić kanapki z wyhodowanym przez siebie pysznym i zdrowym szczypiorkiem. W kwietniu uczniowie zasiali rzeżuchę, była ona ozdobą wielkanocnych koszyczków. W maju z kolei zasadzili drzewka szczęścia. Te rośliny doniczkowe dzieci zamierzają pielęgnować, tak by podarować komuś bliskiemu jako prezent. Hodując rośliny dzieci prowadzą obserwację, poznają cykl rozwoju roślin, uczą się odpowiedzialności i cierpliwości oraz troski o środowisko naturalne.

Dominika Lichocka