Wycieczka klas 2B i 2E do Sarbska

9 sierpnia 2022 godz. 09:21:24

Wycieczka klas 2B i 2E do Sarbska

23 maja, w piękny słoneczny dzień klasy 2b i 2e wybrały się na całodniową wycieczkę do Sea Parku w Sarbsku. Uczniowie spędzili tam pełen wrażeń i atrakcji czas. Głównym celem wyjazdu było poznanie fauny i flory mórz i oceanów, co w tym obiekcie zaprezentowane jest w atrakcyjny dla dzieci sposób. Głównym punktem wycieczki było oglądanie dwóch pokazów fok. W jednym z nich opiekunowie fok inspirowali swoje sympatyczne podopieczne do różnych sztuczek, podczas których uchatki bawiły się równie dobrze, jak dzieci. Drugi pokaz był teatralny - foki na równi z aktorami odgrywały swoje role. Robiły to w bardzo zabawny i pełen uroku sposób. Foki szare, foki pospolite oraz uchatki to bardzo inteligentne zwierzęta z poczuciem humoru. Oprócz pokazów fok był też czas na zabawy ruchowe w świetnie przygotowanych miejscach, w morskich klimatach. Uczniowie byli również w wirtualnym akwarium, w którym morskie zwierzęta pływały jak żywe. Można było wejść odwróconego statku, w którym „bujało” jak na prawdziwym. Podczas spaceru po parku wszędzie mijaliśmy morskie stwory realnej wielkości. Dzieci nie mogły się powstrzymać, by na nie wejść, pogłaskać, przyjrzeć się z bliska. Morską przygodę w Sea Parku uważamy za niezwykle udaną.

Dorota Bobrowska

Aldona Śmigielska