Gratulacje dla Hani!

9 sierpnia 2022 godz. 15:00:21

Gratulacje dla Hani!

20 maja w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Lema w Koszalinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom Konkursu Literackiego. V Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema w Koszalinie zaprosiło uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych Koszalina i okolic na drugą edycję Konkursu Literackiego ,,Między bajką a science fiction” inspirowanego ,,Bajkami robotów” Stanisława Lema. Zadanie polegało na napisaniu pracy konkursowej w formie tekstu literackiego, prezentując własną historię przez pryzmat potencjalnego rozwoju technicznego tak charakterystycznego dla twórczości Stanisława Lema, którego nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. Ten wybitny pisarz jeszcze za życia stał się ikoną światowej literatury fantastyczno-naukowej. Jego książki przetłumaczono na ponad czterdzieści języków.

Miło mi poinformować, że uczennica naszej szkoły, Hania Bagnucka znalazła się w ścisłym gronie finalistów, zajmując II miejsce.

Naszej uczennicy życzę dalszej twórczej pracy.

Serdeczne gratulacje !

M. Bernacka