Egzamin na Kartę Rowerową

9 sierpnia 2022 godz. 15:50:26

Egzamin na Kartę Rowerową

W dniach 25 – 26 maja 2022 r., w czasie gdy ósmoklasiści pisali ważny dla siebie egzamin, 130 uczniów naszej szkoły przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmowała 25 pytań, natomiast część praktyczna dotyczyła m.in.: ruszania z miejsca, utrzymania równowagi podczas jazdy, utrzymania się na swoim pasie ruchu i swoim torze jazdy, umiejętność zasygnalizowania wykonania manewru (np.  przy skręcaniu: obrót głowy w celu sprawdzenia bezpieczeństwa, wyciągnięcie ręki, dwie ręce podczas manewru na kierownicy) oraz prawidłowe zatrzymanie (zahamowanie) przed linią STOP.

Wszyscy uczniowie zdobyli swoje pierwsze w życiu „prawo jazdy”. Na razie tylko rowerowe, wykazując się doskonałym opanowaniem dwóch kółek.

W sprawnym przeprowadzeniu egzaminu pomagali nam funkcjonariusze Powiatowej Policji w Sławnie, za co jeszcze raz bardzo im dziękujemy!

Wszystkim uczniom gratulujemy przygotowania i zaangażowania.