Ogólnopolskie Ortograficzne Wyzwanie Leona

9 sierpnia 2022 godz. 16:20:47

Ogólnopolskie Ortograficzne Wyzwanie Leona

20 maja 2022 roku dziesięcioro uczniów z klas trzecich wzięło udział w Ogólnopolskim Ortograficznym Wyzwaniu Leona.

Była to pierwsza edycja konkursu ortograficznego online na platformie LEON - OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY. Uczniowie klas 3 - 8 z całej Polski biorą udział w konkursach z różnych dziedzin: języka polskiego i angielskiego, matematyki, ortografii i sprawności zintegrowanych.

Nasi szkolni mistrzowie ortografii z klas III podjęli się zadań ortograficznych – w 10 minut mieli odpowiedzieć na 40 pytań. Każdemu z nich udało się to zrobić przed czasem. Wyniki otrzymamy za miesiąc.

W konkursie wzięli udział: Julia Kaleta , Zuzanna Ziemlewska i Wiktoria Berlińska z 3A, Klaudia Jacewicz z 3B, Maja Oleksiak i Zofia Kuzemczak z 3C, Antonina Dusza, Maciej Prędki, Jakub Łoin i Hanna Leppert z 3D.

W podobnym składzie Trójkę będą reprezentować nasi trzecioklasiści 31 maja w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Sławnie.

Powodzenia!

Dorota Bobrowska