III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym

9 sierpnia 2022 godz. 16:58:44

III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym

Mistrzowie ortografii z klas trzecich reprezentowali SP 3 na Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Sławnie. We wtorek, 31 maja 2022 roku na konkurs zgłosiło się 37 uczniów z ośmiu szkół powiatu sławieńskiego. Naszą szkołę reprezentowała  9- osobowa drużyna: Antonina Dusza, Zofia Kuzemczak, Maciej Prędki, Jakub Łoin, Hanna Leppert, Maja Oleksiak, Julia Kaleta, Zuzanna Ziemlewska i Klaudia Jacewicz. Każdy uczestnik starał się, aby nie popełnić ani jednego błędu w dyktandzie pt. „Teren niezabudowany”. Nie było to takie proste, bo tekst ten naszpikowany był mnóstwem pułapek charakterystycznych dla bardzo trudnego naszego języka ojczystego. Tym bardziej cieszy nas ogromnie fakt, że nasza szkolna Mistrzyni Ortografii 2022 ANTONINA DUSZA zajęła III -  medalowe miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu zaszczytnych tytułów i nagród. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i starania.

Dorota Bobrowska