Kolejny sukces warcabistów

9 sierpnia 2022 godz. 19:15:08

Kolejny sukces warcabistów

XII Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w warcabach 100-polowych mamy już za sobą!

Warcabiści z Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie ćwiczyli cierpliwość, skupienie i umiejętność przewidywania. Wiedzą, że warcaby to doskonały trening myślenia, rozwija umiejętność realizacji różnych strategii oraz wyrabia refleks i szybką orientację. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy pokazali wielkiego ducha walki oraz ogromne zaangażowanie.

Zawodnicy startowali w kilku kategoriach wiekowych: juniorki do lat 8, juniorzy do lat 8, juniorki do lat 10, juniorzy dla lat 10, juniorki do lat 13, juniorzy do lat 13, juniorki do lat 16, juniorzy do lat 16, open kobiety powyżej 16 lat, open mężczyźni – powyżej 16 lat. Rundy były rozgrywane systemem szwajcarskim oraz kołowym.

Dnia 7 czerwca 2022 r. na podium stanęli Igor Borkowski, uczeń klasy 3 b w kategorii Juniorzy do lat 10 oraz Jakub Wójcik, uczeń klasy 4 c w kategorii Juniorzy do lat 13 zdobywając tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego w warcabach 100-polowych. Tuż za podium uplasowali się Alan Sołtan, uczeń klasy 1 e  w kategorii Juniorzy do lat 8, Maria Filipek , uczennica klasy 3 a w kategorii Juniorki do lat 10,  Witold Firuta z klasy 3 e w kategorii Juniorzy do lat 10 oraz Bartosz Paszkowski z klasy 8 d w kategorii Juniorzy do lat 16.

Wielką niespodzianką na Mistrzostwach była obecność naszego absolwenta Doriana Borkowskiego, pasjonata warcabowych potyczek, który uplasował się na miejscu II w kategorii open mężczyźni – powyżej 16 lat.

Wszyscy uczestnicy XII Mistrzostw w warcabach 100-polowych otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast dla naszych zwycięzców czekały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Wielkie gratulacje.