XVIII Powiatowy Konkurs Liryki Morskiej

9 sierpnia 2022 godz. 20:08:53

XVIII Powiatowy Konkurs Liryki Morskiej

XVIII Powiatowy Konkurs Liryki Morskiej „Złota Muszla” już na trwałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych szkoły i miasta. Ma on na celu ustawicznie inspirować młodych, wrażliwych ludzi do pisania o urokach naszego regionu, rozbudzić wyobraźnię twórczą i wyłonić talenty uzdolnionych literacko uczniów.  Na tegoroczny konkurs uczniowie nadesłali 40 wierszy z 8 szkół powiatu sławieńskiego, które oceniało jury w składzie: pani Emilia Maraśkiewicz - nauczyciel i regionalna poetka, pan Bogusław Janiczak - poeta i prozaik marynista oraz pani Adela Janiczak - miłośniczka literatury oraz pomysłodawczyni konkursu. Komisja podkreślając walory literackie oraz biorąc pod uwagę ujęcie tematu, postanowiła przyznać 4 nagrody główne i 10 wyróżnień. I miejsce otrzymała Natalia Hara ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie za wiersz ,,Morskie fale”. II miejsce przypadło także naszej uczennicy - Paulinie Adamskiej za utwór  „Kim jest człowiek?”. Równorzędne III miejsce zajęła Zuzanna Morawiec ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach pisząc wiersz „Obietnica” oraz Tomasz Roguszewski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku za wiersz „Morski spokój”. Wyróżnienia za promocję miasta otrzymali uczniowie naszej szkoły: Maja Breszka za wiersz pt.  „Darłowo” oraz Przemysław Brzozowski za wiersz pt. „Trzej panowie na ławeczce”. Pozostałe wyróżnienia za walory artstyczne otrzymali: Hanna Gastół za wiersz ,,Białe piaski” ze Szkoły Podstawowej w Pieszczu, Adam Pomierski za wiersz ,,Leżąc na plaży…” ze Szkoły Podstwowej w Postominie, Zofia Turczyn za wiersz „Morze” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie, Aleksandra Kułaga za wiersz ,,Może morze” oraz Marcel Jankowski za wiersz „Tajemnicze morze” ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Morskich STO w Darłówku, a także uczniowie naszej szkoły: Julia Hołub ,,Morze, muszle i ty”, Rozalia Piestrak ,,Morski spacer” i  Sara Szaryk ,,Wiersz o morzu”.

Nasza poetycka uczta była możliwa dzięki licznym sponsorom. Nagrody w konkursie ufundowali: Starosta Powiatu Sławieńskiego – p. Wojciech Wiśniowski, Burmistrz Miasta Darłowo – p. Arkadiusz Klimowicz, Rada Miasta Darłowo – p. Czesław Woźniak, Wójt Gminy Darłowo – p. Radosław Głażewski, Prezes Zarządu Portu w Darłowie – p. Agnieszka Lupke, Dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Darłowie i Prezes Fundacji „Uśmiech Dziecka” – p. Urszula Jarzębska oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego.

Gratulujemy wszystkim młodym twórcom, nauczycielom, rodzicom, opiekunom i wszystkim, którzy lubią poezję i chętnie sięgają po pióro. Rozwijajcie i pielęgnujcie swoją wrażliwość na uroki przyrody, a każdy ważny dzień stanie się nową, piękną inspiracją do tworzenia poezji.

W imieniu organizatora konkursu, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie, dziękujemy za udział w 18. Powiatowym Konkursie Liryki Morskiej Złota Muszla i gratulujemy sukcesów! Zapraszamy za rok!

Małgorzata Brzozowska i Angelika Kuriata