Narodowe Święto Niepodległości

12 listopada 2022 godz. 15:49:05

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada, to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka.

W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia Szkoła Podstawowa nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie zorganizowała szereg działań upamiętniających 104 rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem.

Już po raz piąty wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu!” . Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły o symbolicznej godzinie 11:11 stanęli na baczność i uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Reprezentanci klas 2 i 3, jak co roku, przystąpili do konkursu edukacyjno-historycznego „Wokół symboli narodowych”. To już VIII edycja konkursu, którego autorem jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie. Nasi uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę dotyczącą historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem symboli narodowych.

Utalentowani muzycznie mogli zaprezentować swoje aranżacje pieśni patriotycznych biorąc udział w szkolnych eliminacjach do V Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Wszystkie zarejestrowane występy można obejrzeć na szkolnym facebooku.

Bo być Polakiem to należeć do Narodu przez cały czas jego istnienia – zarówno dziś, jak i utożsamiać się z nim w czasie przeszłym i przyszłym.